• Kategorie
  • Szukaj
  • Przyczepki rowerowe

Przyczepki rowerowe to pojazdy jednokołowe, dwukołowe, trójkołowe, czterokołowe lub płozowe. Służą do przewozu dzieci lub zwierząt. Są jedną z najbezpieczniejszych form transportu naszych pociech. Cechują się uniwersalnością, ponieważ dzięki akcesoriom możesz zmienić nie tylko wygląd pojazdu, ale także jego zastosowanie.  W GSPORT w Katowicach możesz skorzystać z pomocy naszych sprzedawców przy wyborze odpowiedniej przyczepki dla Twojej pociechy oraz dokonać jej zakupu oraz akcesoriów do niej najwyższej jakości.

Na czym polega bezpieczeństwo przyczepek rowerowych?

Przyczepki rowerowe to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przewożenia dzieci rowerem przez osoby dorosłe. Jest rozwiązaniem dużo bezpieczniejszym niż fotelik rowerowy, ponieważ maluch w przyczepce osłonięty jest całą jej konstrukcją, a w momencie przewrócenia się rowerzysty, przyczepka pozostaje w niezmiennej pozycji, nie wywraca się razem z rowerzystą. Przyczepki wyposażone są w pasy bezpieczeństwa. Należy jednak ubrać dziecku kask rowerowy, aby zapewnić mu maksymalną ochronę.

Czy przyczepki rowerowe mogą mieć inne zastosowanie?

Należące do asortymentu naszego sklepu przyczepki rowerowe można wykorzystać na wiele innych sposobów. Dzięki wyposażeniu przyczepki w dodatkowe akcesoria może spełniać inne role, na przykład wózka spacerowego dla dzieci, wózka towarowego, joggera (wózek dla dziecka umożliwiający rodzicom uprawianie joggingu) oraz, dzięki płozom, sanek (lub zestawu narciarskiego).

Wiek dziecka odpowiedni do przewozu w przyczepce rowerowej

Wszystko zależy od wyposażenia Twojej przyczepki. Jeśli dostosujesz je do przewożenia niemowląt (wyposażysz na przykład w nosidełko lub hamaczek), możesz wozić w nim dziecko od 1 miesiąca życia, jednak wtedy zaleca się używanie pojazdu tylko jako wózka spacerowego. Później zastosowanie innych akcesoriów w zależności od wieku oraz rozmiaru malucha pozwala na transport rowerowy lub narciarski dziecka.